7 nowych cudów PolskiPałac Potockich w gronie "cudów Polski"? To możliwe!

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim znalazł się na liście 16 najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, nominowanych w 5. edycji Konkursu National Geografic Traveler "Siedem nowych cudów Polski". Głosowanie rozpoczęło się w internecie 19 czerwca. Obecnie nasza "Perła" prowadzi w rankingu!


To daje duże szanse, by radzyński pałac znalazł się wśród siedmiu najlepszych, jednak pamiętajmy, że konkurs trwa do 22 września.

Swój głos można oddawać codziennie na stronie: http://7cudow.national-geographic.pl/nominacje
Wśród uczestników, którzy nie tylko zagłosują, ale także zechcą uzasadnić swój wybór, zostaną rozlosowane cenne nagrody. Więcej na: http://7cudow.national-geographic.pl/regulamin
Sam konkurs i ewentualne znalezienie się na liście "cudów Polski" to świetna okazja do promocji naszego miasta i pałacu, który należy do grona najwspanialszych magnackich rezydencji rokokowych w Europie.
Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i przekazywaniu informacji o konkursie w gronie znajomych.

- Nie stać nas na to, by ponownie zmarnować szansę na darmową promocję miasta w całej Polsce, jak to się stało w przypadku serialu "Ranczo" - mówi Robert Mazurek - twórca strony na Facebooku "Pałac Potockich cudem Polski".
Nominacja pałacu Potockich w plebiscycie National Geographic Traveler "7 nowych cudów Polski" jest dla Radzynia wielkim szczęściem. Nie często zdarza się, że otrzymujemy  taki prezent - dodaje inicjator "Radzyńskich spotkań z podróżnikami".
Przypomina, że miasto w najbliższym czasie przejmie pałac na własność.
- Świetnie się złożyło: dzięki plebiscytowi o Radzyniu usłyszy cała Polska, co - jestem przekonany - ułatwi nam optymalne zagospodarowanie tego obiektu.
Gdy tylko Robert Mazurek dowiedział się o nominacji, postanowił włączyć się w promocję plebiscytu. Od razu - w porozumieniu z burmistrzem Miasta Radzyń Jerzym Rębkiem założył stronę na Facebooku (Pałac Potockich cudem Polski), za pomocą której przez cały okres trwania głosowania przypomina o głosowaniu. Jak bardzo był to trafiony pomysł, świadczy liczba jej polubień - tylko w pierwszym dniu było ich ponad 1000! - Jestem przekonany, że jak połączymy siły to możemy nawet wygrać! - nie kryje satysfakcji Robert Mazurek.
Zdradza też prawdopodobne kulisy faktu, że nasz Pałac znalazł się wśród nominowanych, czyli uznanych za najciekawsze, najbardziej atrakcyjne miejsca w Polsce:
- "National Geographic" czytam już od bardzo dawna. Redaktorem naczelnym miesięcznika jest Martyna Wojciechowska, z którą od miesięcy prowadzę rozmowy dotyczące jej przyjazdu do Radzynia w ramach organizowanego przeze mnie cyklu pn. "Radzyńskie spotkania z podróżnikami". Mam nadzieję, że stanie się tak w przyszłym roku. Kto wie, może właśnie te rozmowy zaowocowały pojawieniem się naszego pałacu w plebiscycie…
Adres strony na Facebooku "Pałac Potockich cudem Polski"
Na radzyńską "perłę" głosować można także TUTAJ.