wydarzenie fbWszystkich mieszkańców Radzynia zapraszamy na drugą edycję „Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury”. Będzie to cykl imprez kulturalnych, odbywających się przez osiem kolejnych niedziel, na terenie trawiastym od strony północnej pałacu Potockich. Rozpoczynamy 7 lipca o godz. 16.00. Wstęp wolny.

- Celem „Letniej Sceny ROK” jest uatrakcyjnienie mieszkańcom naszego miasta niedzielnych spacerów. We wszystkie wakacyjne niedziele, w godz. od 16.00 do 19.00, w radzyńskim parku miejskim będą się odbywały liczne wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, spektakle, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi - poinformował Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Już w najbliższą niedzielę odbędą się dwie pierwsze inicjatywy w ramach przedsięwzięcia. Będą one skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Najpierw odbędzie się teatrzyk pt. „Pipi wędrowniczka”. Jest to bajka autorska na podstawie postaci Pipi Langstrumpf szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Sympatyczna rudowłosa Pipi, odkrywa nieznany dla niej świat w poszukiwaniu swojego taty Pirata. Humorystyczna bajka uczy dzieci zaradności, samodzielności oraz daje możliwość poznania elementów kultury różnych zakątków świata, w tym ubioru, obyczajów, muzyki itp. Następnie przez dwie godziny Radzyński Ośrodek Kultury przygotował gry i zabawy dla dzieci. Całości będą towarzyszyły m.in. dmuchańce, popcorn i wata cukrowa. Atrakcji nie zabraknie, na pewno nikt nie będzie mógł narzekać na nudę. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona do korpusu głównego Pałacu Potockich.

Na „Letnią Scenę Radzyńskiego Ośrodka Kultury” zaprasza Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, a także sponsorzy: firma drGerard, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Więcej szczegółów dotyczących Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury dostępnych jest na https://www.facebook.com/kochamradzynpodlaski/