czuryloZbigniew Czuryło - dyrygent Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti-Sentemo został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odznaką honorową ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej" z okazji jubileuszu 70 lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Białej Podlaskiej.

Powstała w 2013 roku Orkiestra Art Sentemo  reprezentuje najwyższy poziom akordeonistyki polskiej. Ponadto z powodzeniem prezentuje się na scenach europejskich i nadal się rozwija: poszerza repertuar, udoskonala umiejętności. A także - podbija serca słuchaczy i promuje Radzyń i Ziemię Radzyńską w Polsce i za granicą.  Młodzi muzycy pod dyrekcją Zbigniewa Czuryły już nie tylko startują z wielkimi sukcesami w konkursach, ale są zapraszani, by swą grą uświetniali ważne w regionie, ale i w skali całego kraju uroczystości. To znaczy, że są zespołem znanym, uznanym i cieszącym się prestiżem.

Najważniejsze wydarzenia Arti Sentemo w 2018 roku:

Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo zagrała ponad 20 koncertów w kraju i za granicą. Wśród nich były bardzo prestiżowe imprezy. W Białej Podlaskiej Arti Sentemo grała dla uczestników Kongresu Organizacji Pozarządowych, w czerwcu w Janowie Podlaskim dała koncert „Spragnieni Boga i Niepodległości” z okazji 200-lecia diecezji siedleckiej i 100. rocznicy odzyskania niepodległości podczas Konferencji Episkopatu Polski, uświetniła koncertem uroczyste obchody 550-lecia praw miejskich Radzynia, grała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II. Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości młodzi akordeoniści zagrali cykl koncertów „Gramy dla Niepodległej”. W lipcu przebywali i koncertowali w Mielnie, Ustroniu Morskim, Starej Lubovnej na Słowacji, Bystrej Podhalańskiej, w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Koncertowali z Akordeonową Orkiestrą Włoską „Fisorchestra G. Rossini” z Santa Giustina (Belluno) w Lublinie, Łukowie i w Radzyniu.

We wrześniu Arti Sentemo koncertowała w Chełmie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego oraz w Filharmonii Lubelskiej na zaproszenie Lubelskiej Kurator Oświaty Teresy Misiuk („Wdzięczni za Niepodległość”). Na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w październiku w Pałacu Staszica dali koncert „Znani, nieznani – Polacy światu” oraz w Teatrze Królewskim w Łazienkach zagrali koncert podczas Gali Urodzinowej Narodowego Instytutu Wolności, która odbyła się z udziałem wicepremiera ministra kultury Piotra Glińskiego. W grudniu kolędowali w Pałacu Prezydenckim i ubierali choinkę z Pierwszą Damą. Wzięli udział w projekcie Czesława Mozila „Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości”. Piosenka „Kaloryfer, który gra” znalazła się na płycie „Kiedyś to były święta”, a teledysk z udziałem Mozila i Arti Sentemo obejrzało kilkadziesiąt tysięcy internautów.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.