obraz042Na takie wydarzenie czekaliśmy od lat! Do Radzynia przybyli aktorzy Cezary i Katarzyna Żakowie, znani przede wszystkim jako bohaterowie jednego najbardziej popularnych seriali telewizyjnych „Ranczo”, który przez 10 lat promował nasze miasto.

Widzowie się nie zawiedli: „Wieczór z teatru do kabaretu” zaprezentowany na scenie ROK 6 kwietnia  okazał się wyjątkowo udany. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 3. edycji „Radzyńskich Podróży Teatralnych” przez radzyńskie Stowarzyszenie Podróżnik i Radzyński Ośrodek Kultury.

Aktorzy bawili publiczność do łez w zabawnych monologach i scenkach, pani Katarzyna zapewniła chwile refleksji dzięki swym występom wokalnym, na które złożyły się piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego,  Jonasza Kofty, Mariana Hemara  oraz Piotra Bukartyka. Do śpiewu „Quando, quando, quando” z jej płyty „Bardzo przyjemnie jest żyć” włączyła się widownia, podczas brawurowego wykonania „Krzyżówki” – dostała zawrotu głowy.

W monologach znalazły się oczywiście odniesienia do serialu. Cezary Żak zaznaczył, że w Radzyniu  jako wójt pobliskiej gminy czuje się prawie jak u siebie, opowiadał o dowcipach, jakie przysyłają mu księża. Pani Katarzyna wspominała, jak własna matka nie poznała jej w filmie po emisji pierwszego odcinka. „Co oni z ciebie zrobili!” – skomentowała, gdy aktorka wyjaśniła jej, którą rolę grała. Aktorzy odegrali też scenkę Wójt-Solejukowa, która podobno była w scenariuszu, ale nie znalazła się w filmie. Opowiadali o zabawnych przygodach, jakie spotykają ich jako aktorów w różnych sytuacjach życiowych. Satyryczny monolog o tym, jak trudno jest w Polsce uzyskać zezwolenie na broń, był okazją do pokazania paradoksów naszej rzeczywistości.

Widzowie mieli okazję się przekonać, że role komediowe to żywioł Cezarego Żaka, bo ma wyjątkową komiczną ekspresję, a Katarzyna Żak jest nie tylko wspaniałą aktorką, ale i  gwiazdą estrady.

Za występ widzowie dziękowali aktorom gromkimi brawami, nie dając im zejść ze sceny. Po występie była okazja do rozmów i zdobycia autografów.

Naszej redakcji udało się przeprowadzić wywiad, do którego lektury zapraszamy.

obraz001
obraz003
obraz006
obraz012
obraz014
obraz015
obraz018
obraz019
obraz021
obraz025
obraz031
obraz034
obraz039
obraz041
obraz042
obraz050
obraz051
obraz053
obraz054
obraz056