Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 29 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejna inicjatywa Stowarzyszenia "Podróżnik"- Radzyńskie Podróże Teatralne

DSC 0041Spektaklem "Przyszedł mężczyzna do kobiety" zainaugurowane zostały "Radzyńskie Podróże Teatralne" nowa forma działalności Radzyńskiego Stowarzyszenia "Podróżnik". Robert Mazurek, zakładając Stowarzyszenie, które było naturalną konsekwencją wspaniałego rozwoju jego inicjatywy: "Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami", przedstawił ambitne plany, rozszerzające działalność m.in. o różne działania kulturalne. Jednym z nich jest zapraszanie do Radzynia ciekawych spektakli teatralnych.

Co przyciągnęło widzów na spektakl? Zapewne nazwiska aktorów znanych z popularnych seriali telewizyjnych (Viola Arlak to niezapomniana, pełna temperamentu wójtowa-senatorowa-prezydentowa z "Rancza", Tadeusza Chudeckiego pamiętamy z roli sympatycznego Henia w "M jak miłość", a dodatkowo podbił serca radzynian, opowiadając im w 2013 r. o swym hobby – tanim podróżowaniu po świecie).

Problematyka spektaklu też świetnie się wpisała w niedawno obchodzone Święta Kobiet i Mężczyzn, a tematy damsko-męskie są tak uniwersalne...

Tym razem mieliśmy śmieszno-smutną, słodko-gorzką komedię o samotności i próbach jej przezwyciężenia - podaną w pigułce analizę miłości dojrzałych ludzi, gdzie nadzieja, pragnienie uczucia, bliskości, przeplata nieufność, ostrożność, ironia. Ale zwycięża pragnienie miłości.

Sztukę można też zinterpretować jako analizę kobiecej psychiki, niezrozumiałej dla mężczyzn i logiki, gdzie "nie" często oznacza "tak".

Gdy mężczyzna przychodzi na ustawioną przez znajomych "randkę w ciemno" zbyt wcześnie, jest niemile powitany, wręcz wystawiony za drzwi – ale potem z niecierpliwością przywoływany; następnie kobieta oschle i bez skrępowania wyrzuca mu niedoskonałości wyglądu, wypomina wiek, mężczyzna czuje się onieśmielony, staje się tym bardziej niezgrabny, chce czmychnąć, tymczasem kobieta proponuje mu... przeskoczenie kilku etapów zalotów i przejście do rzeczy oraz prawie natychmiastowy ślub. Pragnienie bliskości, miłości jest silniejsze od obaw wynikających z wcześniejszych doświadczeń. Zbliżenie powoduje euforię u obydwojga, wspólne plany, jednak te przywołują przeszłość, na jaw wychodzą kolejne mankamenty mężczyzny (pije, pali, porzucił dziecko), rodzą się konflikty, co ma finał w ponownym wyrzuceniu go za drzwi. Jednak spryt kobiety, która "i chciałaby, i boi się" powoduje, że musi wrócić, a wtedy – mimo wszystko zostaje zaakceptowany. Pragnienie miłości nade wszystko i wbrew rozsądkowi...

Świetne dialogi, akcja psychologiczna, ale pełna niespodziewanych zwrotów, wspaniała, w pewnych momentach spontaniczna gra aktorów (którzy nie tracili zimnej krwi w kłopotliwych momentach - gdy aktorowi rozpinała się niesforna muszka czy opadły spodnie) spowodowały, że widownia żywo reagowała – salwami śmiechu i gorącymi oklaskami, nawiązała się więź aktorów z widownią, za co dziękowała Viola Arlak. - Jesteście wspaniałą widownią – powiedziała aktorka na pożegnanie.

Bilety na spektakl w przedsprzedaży rozeszły się jak ciepłe bułeczki – organizator wydarzenia Robert Mazurek zapowiedział, że kolejny spektakl w ramach "Radzyńskich Podróży Teatralnych" odbędzie się w ROK w listopadzie.

fot. Tomasz Młynarczyk

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Koncert Zespołu Wokalnego "Radzyniacy" i gości

30 kwiecień 2017 16:00

ROCKOWISKO 2017 - KONCERT FARBEN LEHRE

02 maj 2017 19:00

ROCKOWISKO 2017 - KONCERT THE ANALOGS

02 maj 2017 19:00

Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

03 maj 2017 09:30 - 13:00

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego