Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 29 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Herb miasta

Herb miastaZałożyciel miasta Grot z Ostrowa, pieczętował się herbem Rawicz, tj. Panna na niedźwiedziu. Rodzina Kątskich, w której władaniu dobra radzyńskie znajdowały się do 1741 roku posługiwała się herbem Brochwicz (Jeleń). Pilawa zaś była herbem Potockich. Na przywileju Jana III Sobieskiego znajdował się herb miasta - biały niedźwiedź stojący przy dębie na czerwonym tle. Herb Radzynia z albumu heraldycznego miast Królestwa Polskiego (1847 r.) - na złotym tle, biały niedźwiedź stoi na tylnych łapach.

Obecny herb został przyjęty uchwałą Miejskiej Rady Narodowej. Od tego czasu miasto ma w herbie białego niedźwiedzia kroczącego w lewo w czerwonym polu.
Ma on elementy herbu założyciela miasta (niedźwiedź) oraz kolory, jak w dokumentach miejskich z okresu rządów Jana III Sobieskiego.

Statut Miasta Radzyń Podlaski stanowi: "Herbem miasta jest wizerunek białego niedźwiedzia kroczącego w lewo, w czerwonym polu. Wzór herbu określa załącznik Nr 1 do Statutu."

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Koncert Zespołu Wokalnego "Radzyniacy" i gości

30 kwiecień 2017 16:00

ROCKOWISKO 2017 - KONCERT FARBEN LEHRE

02 maj 2017 19:00

ROCKOWISKO 2017 - KONCERT THE ANALOGS

02 maj 2017 19:00

Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

03 maj 2017 09:30 - 13:00

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

REWITALIZACJA MIASTA