Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Sesje Rady Miasta

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

min um

Radni Rady Miasta odrzucili skargę na działalność burmistrza złożoną przez Jakuba Jakubowskiego. Zadecydowali też o nieodpłatnym przekazaniu należącej do Miasta działki Związkowi Komunalnemu Gmin Powiatu Radzyńskiego. Te dwie sprawy były tematem nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się 12 października.

Czytaj więcej...

Przez ostatnich 5 lat Radzyń żył na kredyt. Gdzie się podziało 15 milionów?

Olbrzymie zadłużenie, pusta kasa to nie wszystkie trudności, z jakimi przychodzi się mierzyć nowym władzom miasta. Obecny burmistrz Jerzy Rębek niejednokrotnie sygnalizował, że w odziedziczonym po poprzedniku budżecie dochody są zawyżone, niemożliwe do zrealizowania. Po półroczu zaprezentował sytuację miasta i jej przyczyny na sesji Rady Miasta, która odbyła się 28 sierpnia. Mówił także o podjętych środkach naprawczych.

Czytaj więcej...

Sprawa remontu ulic na sesji Rady Miasta: Inicjatywa Powiatu zgłoszona za późno

Sprawa remontu ulic na sesji Rady Miasta: Inicjatywa Powiatu zgłoszona za późnoNa ostatniej sesji Rady Miasta (18.06.2015 r.) powrócił temat udziału Miasta w remoncie dróg powiatowych leżących na terenie Radzynia: ulic Warszawskiej i Podlaskiej. Ponownie dyskusja była burzliwa, jednak - jak stwierdził burmistrz Jerzy Rębek - bezprzedmiotowa, gdyż inicjatywa powiatu została zgłoszona za późno: - Nie jest możliwe wykonanie projektów do przewidzianego terminu 15 września 2015 roku.

Czytaj więcej...

II Sesja Rady Miasta Radzyń Podlaski. Nowo wybrany Burmistrz Miasta złożył ślubowanie.

II Sesja Rady Miasta Radzyń Podlaski. Nowo wybrany Burmistrz Miasta złożył ślubowanie. 8 grudnia 2014 r. odbyła się II Sesja Rady Miasta Radzyń Podlaski. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Miasta Radzyń Podlaski - Adam Adamski.
Wybrany w wyborach Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski w dniu 30 listopada 2014 r. Jerzy Rębek otrzymał z rąk Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Radzyniu Podlaskim - Sławomira Korulczyka zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski.

Czytaj więcej...

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego