DSC 0093Podczas październikowej sesji Rady Miasta (28.10) zostało podsumowane funkcjonowanie sportu w naszym mieście. Za osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali zawodnicy: Arkadiusz Korolczuk, Eryk Niewęgłowski, Katarzyna Ciężka, Martyna Zielnik, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz. Nagrody otrzymali również trenerzy: Łukasz Ciężki, Jacek Dębski oraz Marek Woroszyło. Laureatem nagrody specjalnej Burmistrza Radzynia Podlaskiego za wybitne osiągnięcia sportowe został Jakub Szczerba.

Tę część sesji Rady Miasta poprowadził radny Robert Mazurek, przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej. - Wszyscy dobrze wiemy, że wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna – podejmowana czy to rekreacyjnie czy już bardziej profesjonalnie – ma duży wpływ na naszą zdrowotność. To najlepsza inwestycja w siebie, gdyż uprawiając sport mamy lepszą kondycję, nasze samopoczucie jest dobre, a przede wszystkim rzadziej zmuszeni jesteśmy do korzystania z usług służby zdrowia – zaznaczył R. Mazurek.

Radny podkreślił wkład rodziców, trenerów, instruktorów sportu oraz ludzi – pasjonatów w różny sposób związanych z konkretnymi dyscyplinami sportowymi - w osiąganie sukcesów w sporcie oraz zaznaczył, że w Radzyniu istnieje wystarczające zaplecze do tego by rozpocząć, i kontynuować przygodę ze sportem. - Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów młodzież z naszego miasta może osiągać wymierne sukcesy w powiecie, w województwie, w kraju a nawet i poza jego granicami – kontynuował przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej.

- Warto mieć marzenia i warto dążyć do ich realizacji – mówił Robert Mazurek, wskazując na obecnych na sali sportowców i trenerów. - Wiedzcie, że doceniamy to co robicie. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta na różnych szczeblach rywalizacji sportowej. Życzymy Wam dalszych sukcesów, radości z uprawiania sportu i spełnienia marzeń. Z kolei trenerom składamy gratulacje za podopiecznych. Dziękujemy też za organizowanie młodzieży czasu wolnego oraz za przekazywaną pasję.

Począwszy od 2015 r. będzie przyznawana jedna nagroda specjalna dla wybitnej osobowości ze świata sportu. Każdorazowo laureat tej nagrody, wyłaniany przez Burmistrza oraz Komisję Zdrowia i Kultury Fizycznej, musi spełnić dwa kryteria:: mieć na swoim koncie wybitne osiągnięcia w uprawianej dyscyplinie sportu oraz pochodzić z Radzynia. Nagroda będzie miała charakter pieniężny. W tym roku jej wartość wyniosła 1000 zł.

Pierwszym laureatem nagrody specjalnej Burmistrza Radzynia Podlaskiego za wybitne osiągnięcia sportowe, dawno już wykraczające poza granice Polski, został Jakub Szczerba.

Poniżej osiągnięcia nagrodzonych sportowców:

Arkadiusz Korolczuk – zawodnik drużyny Trampkarz Młodszy LKS „Orleta – Spomlek” Radzyń Podlaski. Arek gra na pozycji środkowego pomocnika, jest etatowym reprezentantem kadry Województwa Lubelskiego w swojej kategorii wiekowej. Kapitan i niekwestionowany lider drużyny.

List gratulacyjny otrzymali rodzice: Zofia i Krzysztof Korolczukowie.

Eryk Niewęgłowski – zawodnik Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do. Eryk jest mistrzem świata w drużynowych walkach juniorów oraz brązowym medalistą w drużynowych testach siły i technikach specjalnych na Mistrzostwach Świata w Jesollo. Zdobył też brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w walkach do 68 kg oraz w testach siły, srebrny medal na Grand Prix Polski w walkach do 75 kg oraz srebrny medal Pucharu Polski w walkach również do 75 kg. Ponadto na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Juniorów uzyskał tytuły mistrza w walkach do 68 i 75 kg oraz brązowy medal w technikach specjalnych. Eryk jest też reprezentantem Kadry Narodowej Juniorów na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Szkocji.

List gratulacyjny otrzymali rodzice: Marzena i Dariusz Niewęgłowscy.

Katarzyna Ciężka – zawodniczka Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do. Kasia była reprezentantką Kadry Narodowej podczas Mistrzostw Świata we włoskim Jesollo. Zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w walkach do 62 kg, srebrny medal podczas Grand Prix Polski Seniorów w walkach do 62 kg, a także brązowe medale w walkach do 62 kg i w układach stopni mistrzowskich podczas Pucharu Polski Seniorów. Kasia jest też reprezentantką Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Szkocji.

List gratulacyjny odebrała mama zawodniczki Bożena Ciężka.

Martyna Zielnik – zawodniczka Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do. Martyna jest wicemistrzynią Polski Juniorów Młodszych oraz mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów Młodszych w walkach do 50 kg. Zdobyła srebrny medal podczas Grand Prix Polski Juniorów i brązowy medal na I Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych w walkach do 50 kg.

List gratulacyjny otrzymali rodzice: Beata i Waldemarem Zielnikowie.

Michał Danilczuk – zawodnik MULKS „Technik – Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim, sekcja pływanie. Michał zajął drugie miejsce na 25 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym podczas II rundy Ligi Pływackiej „Szuwarek” w Krasnymstawie, a także pierwsze miejsce na 50 m stylem dowolnym i drugie miejsce na 25 m stylem motylkowym podczas IV rundy tej samej imprezy. Ponadto zdobył siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym i dziewiąte miejsce na 50 m stylem klasycznym podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” rozgrywanych w Warszawie.

List gratulacyjny odebrali rodzice: Barbara i Grzegorz Danilczukowie.

Łukasz Opolski – zawodnik MULKS „Technik – Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim, sekcja pływanie. Łukasz zajął czwarte miejsce na 25 m stylem dowolnym i szóste miejsce na 50 m stylem grzbietowym podczas I rundy Ligi Pływackiej „Szuwarek” w Krasnymstawie, szóste miejsce na 25 m stylem klasycznym i piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym podczas II rundy tej imprezy, czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym i trzecie miejsce na 50 m stylem klasycznym podczas III rundy tej imprezy, a także trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym i piąte miejsce na 25 m stylem motylkowym podczas IV rundy tej imprezy. Ponadto brał udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” rozgrywanych w Warszawie.

List gratulacyjny odebrali rodzice: Joanna i Jerzym Opolscy.

Mikołaj Trykacz – zawodnik MULKS „Technik – Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim, sekcja pływanie. Mikołaj zajął drugie miejsce na 25 m stylem dowolnym i piąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym podczas I rundy Ligi Pływackiej „Szuwarek” w Krasnymstawie, szóste miejsce na 25 m stylem klasycznym i czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym podczas II rundy tej imprezy, ósme miejsce na 50 m stylem grzbietowym podczas III rundy tej imprezy, a także piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym i siódme miejsce na 25 m stylem motylkowym podczas IV rundy tej imprezy.

List gratulacyjny otrzymali rodzice: Alicja i Andrzejem Trykaczowie.

Nagrodzeni trenerzy:

Łukasz Ciężki – trener Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do,

Jacek Dębski – trener sekcji pływackiej MULKS „Technik – Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim,

Marek Woroszyło – trener Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin „Raptor”.

Nagroda specjalna

Jakub Szczerba jest kulturystą, złotym medalistą Mistrzostw Europy, które w 2015 r. odbyły się w Santa Susanna w Hiszpanii. Ponadto na Mistrzostwach Polski Juniorów w Kulturystyce i Fitness, które ponad dwa tygodnie temu odbyły się we Wrocławiu, zdobył wicemistrzostwo Polski. Wtedy też dostał powołanie do kadry na Mistrzostwa Świata, które w połowie grudnia odbędą się w Salwadorze!

DSC_0022.JPG DSC_0025.JPG DSC_0029.JPG

DSC_0035.JPG DSC_0043.JPG DSC_0051.JPG

DSC_0061.JPG DSC_0068.JPG DSC_0074.JPG

DSC_0079.JPG DSC_0087.JPG DSC_0093.JPG