DSC 006W dniach 31.03-02.04 Bartoszyce stały się miejscem rozgrywania kolejnej rundy eliminacji do Mistrzostw Polski Seniorów jak i kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Taekwon-do. W Grand Prix Polski wzięło udział ponad 230 zawodników w tym również podopieczni Łukasza Ciężkiego.

Zawodnicy szkoleni w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do wywalczyli aż 9 medali, dzięki czemu uplasowali się na historycznym trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej z pośród wszystkich startujących klubów. W kategorii seniorskiej medale wywalczyli Eryk Niewęgłowski brąz w walkach do 85 kg, Natalia Olszak srebro w walkach do 75 kg, Kamil Chud złoto w kategorii do 57 kg oraz Patrycja Chud, która jako juniorka miała prawo wystartować w kategorii starszej w walkach do 56 kg i wywalczyła srebrny medal. Bardzo dobrze spisała się Martyna Zielnik, która również jako juniora walczyła w kategorii seniorskiej zajmując 5 miejsce w walkach do 56 kg.

W konkurencjach juniorskich medale zawisły na szyi: brązowy u Aleksandry Kopiś w kategorii układów stopni uczniowskich i Martyny Ciarkowskiej w układach stopni mistrzowskich. Michał Łobacz natomiast wywalczył, aż dwa medale, złoto w układach stopni uczniowskich oraz brąz w walkach do 50 kg. Zawody zakończyły się radzyńskim akcentem, finałem kategorii walkach do 55 kg, gdzie spotkały się najbardziej doświadczone juniorki w radzyńskiej drużynie Martyna Zielnik i Patrycja Chud tym razem złoto zawisło na szyi Martyny. Oprócz wyżej wymienionych zawodników bardzo dobrze spisali się pozostali uczestnicy zawodów Damian Ładny i Karolina Świć.

Jedna z najbardziej doświadczonych osób w radzyńskim klubie Katarzyna Ciężka nie mogła tym razem rywalizować podczas zmagań na macie dlatego wcieliła się w rolę sędziego podczas tych zawodów. Już w najbliższą sobotę kolejny sprawdzian przed radzyńskimi wojownikami gdzie grupa blisko 60 osób powalczy o trofea podczas turnieju eliminacyjnego w Janowie Podlaskim.