Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Z sesji Rady Miasta: Informacja Burmistrza o inwestycjach w mieście - budowa kanalizacji i ulic

burmitrz sesjaNa październikowej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek informował o inwestycjach związanych z budową kanalizacji i ulic.

Zakończona została budowa ulicy Łąkowej. Inwestycja jest już oddana do użytku, trwają rozliczenia z firmą i wojewodą. Ku końcowi zbliżają się prace związaną z budową ulicy Lendzinek I – potrzebnej dla mieszkańców, ale także przybywających w środę na targ.

Rada Miasta wyraziła zgodę na zaciągnięcie 200 tys. złotych na pokrycie części kosztów budowy nowej kanalizacji. Chodzi o skanalizowanie osiedla Zabielska oraz ulic: Brzostówieckiej, Lisowskiego i Trzydziestolecia. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Pożyczka zostanie zaciągnięta w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Boom na rynku budowlanym spowodował wzrost cen na tego rodzaju usługi. W związku z tym miasto było zmuszone unieważnić przetarg na kanalizację ul. Jagiellończyka. Zaoferowana cena była o 97 tys. zł wyższa niż zabezpieczona kwota (225 tys. zł). Jedynym przedsiębiorstwem, które złożyło ofertę był PUK. - Przykro mi, nie mogłem uwzględnić tej oferty. Powtórzymy przetarg, ale inwestycja zostanie zrealizowana najprawdopodobniej już w przyszłym roku – tłumaczy burmistrz Jerzy Rębek. Włodarz dodaje, że jest to odcinek kanalizacji niezwykle ważny z punktu rozwoju budownictwa mieszkaniowego na os.Zabielska.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego