Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

V Paraolimpiada. Aktywnie z niepełnosprawnymi

IMG 9317Po raz piąty Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy” zorganizowało Paraolimpiadę, która odbyła się w niedzielę 8 października. Imprezę jak co roku rozpoczęto oficjalnym przemarszem, prezentacją zawodników oraz odśpiewaniem hymnu stowarzyszenia.

Następnie głos zabrała prezes „Ósmego Koloru Tęczy” Sylwia Marczuk. - Przed kilkoma laty zrodził się pomysł na organizację paraolimpiady i trwa do dzisiaj. Chcieliśmy chociaż przez ten dzień być z nimi i spędzić ten czas aktywnie – mówiła.

Chwilę później, na scenę poproszony został marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, który od zarządu stowarzyszenia otrzymał obraz „wodomistrzówki”. - Niech ten obraz, namalowany przez jedną z podopiecznych „Ósmego Koloru Tęczy” będzie pewnego rodzaju podziękowaniem od nas za przekazany przez Pana budynek, który po remoncie stanie się naszą siedzibą.

- Jestem pewien, że ten budynek dobrze posłuży stowarzyszeniu i będzie miejscem, gdzie każdy z waszych podopiecznych będzie mógł znaleźć pomoc w codziennych trudach – mówił marszałek.

W V Radzyńskiej Paraolimpiadzie wzięli udział uczniowie ze szkół i ośrodków z terenu miasta, powiatu i województwa. Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom medali oraz dyplomów, bo jak zaznaczali organizatorzy, tego dnia każdy był zwycięzcą.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego