Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Powstało Radzyńskie Radio Internetowe – RADYO!

radyoMłodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim podczas tegorocznych wakacji nie próżnuje. Swój wolny czas postanowili przeznaczyć na dopracowanie długo oczekiwanego przez nich pomysłu, jakim było stworzenie radia internetowego.

- Pomysł na rozgłośnię radiową zrodził się jeszcze na początku roku szkolnego. Przez wiele miesięcy pracowaliśmy nad projektem i oto jest – RADYO – wyjaśnia Jakub Płecha, jeden z działaczy radia.

Jak wyjaśniają licealiści, kilka lat temu w mieście istniało Radio Radzyń, które natchnęło ich do tej inicjatywy. Głównym pomysłodawcą jest Łukasz Bożym, który z pomocą Radosława Grochowskiego, założyciela Future Design Academy, stworzył radio od podstaw. Po kilku miesiącach do współpracy zaprosił Jakuba Płechę - szkolego kolegę, z którym współpracuje również przy tworzeniu Gazety Młodzieżowej „bezMyślink”.

- Kreatywna młodzież wspólną pracą i zaangażowaniem jest w stanie uruchomić i prowadzić niezależne oraz apolityczne radio - mówi Łukasz Bożym. - Mamy zamiar integrować, odkrywać nowe talenty, a poprzez dobrą muzykę także relaksować i edukować. Stworzymy miejsce gdzie młodzież nauczy się pracy w grupie, konkretnych umiejętności oraz będą mieli możliwość rozwoju zainteresowań, dzięki czemu w przyszłości pomoże im to w karierze zawodowej - wyjaśnia.

Licealiści postanowili nie ograniczać się tylko i wyłącznie do jednego gatunku muzycznego, jak mówią każdy tam znajdzie coś dla siebie. Począwszy od klasyki rocka lat 70-80, po utwory hip-hopowe, na współczesnych hitach skończywszy.

Aby móc posłuchać radya, należy pobrać jeden z programów internetowych, zainstalować go na swoim komputerze a następnie pobrać specjalny link:
- Winamp, iTunes https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.pls
- Windows Media Player https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.asx
- Real Player https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.ram
- QuickTime https://europa.shoutca.st/tunein/radioyo.qtl

RADYO dostępne będzie również w formie aplikacji na telefon, którą zainstalujemy poprzez platformę Sklep Play. Postępy radiowe można również śledzić na profilu facebookowym https://www.facebook.com/radioRADYO/

Twórcom życzymy powodzenia i jak najwięcej muzycznych pomysłów!

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego