Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 18 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Ogólnopolski sukces uczniów I LO w Radzyniu Podlaskim!

pttk ustrzykiFinał Centralny XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK odbył się w tym roku w woj. podkarpackim. O miano najlepszej drużyny rywalizowało 48 zespołów, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski.

W ostatniej z wymienionych kategorii wysokie IV miejsce zajęła reprezentacja Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim w składzie: Aleksandra Gątarczyk, Julia Jankowska i Karolina Staroń. Licealistów do startu w turnieju przygotowywał Robert Mazurek.

Organizatorem głównym turnieju, odbywającego się w Ustrzykach Dolnych w dniach 8-11 czerwca 2017 r., był Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego we współpracy z Oddziałem Bieszczadzkim PTTK. W turnieju rywalizowały ze sobą zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z całego kraju, przez co impreza jest największym i najważniejszym sprawdzianem krajoznawczym dla młodzieży. Stanowi formę rywalizacji o miano najlepszego młodzieżowego trzyosobowego zespołu turystyczno-krajoznawczego w danej kategorii szkół.

Celem Turnieju jest poznanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku po nauce, propagowanie kultury wycieczkowania, rozwijanie sprawności fizycznej oraz sprawdzenie wiedzy i umiejętności turystycznych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą krajoznawczą o całej Polsce, znać historię turystyki, regulaminy odznak turystycznych, przepisy ruchu drogowego i zasady udzielania pierwszej pomocy oraz umieć rozwiązywać zadania topograficzne. Były też liczne konkurencje praktyczne, np. turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód, planowanie wycieczki turystycznej, rozpoznawanie zabytków, piosenka turystyczna czy praktyczne udzielanie pierwszej pomocy. – Mnogość i różnorodność konkurencji sprawia, że turniej ten uznawany jest za najtrudniejszy w Polsce, taką nieoficjalną olimpiadę turystyczno-krajoznawczą. Całoroczna praca w ramach naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 podporządkowana jest przygotowaniom uczniów do niego – powiedział Robert Mazurek.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

KALENDARZ WYDARZEŃ

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego