Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Ogólnopolski sukces uczniów I LO w Radzyniu Podlaskim!

pttk ustrzykiFinał Centralny XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK odbył się w tym roku w woj. podkarpackim. O miano najlepszej drużyny rywalizowało 48 zespołów, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski.

W ostatniej z wymienionych kategorii wysokie IV miejsce zajęła reprezentacja Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim w składzie: Aleksandra Gątarczyk, Julia Jankowska i Karolina Staroń. Licealistów do startu w turnieju przygotowywał Robert Mazurek.

Organizatorem głównym turnieju, odbywającego się w Ustrzykach Dolnych w dniach 8-11 czerwca 2017 r., był Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego we współpracy z Oddziałem Bieszczadzkim PTTK. W turnieju rywalizowały ze sobą zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z całego kraju, przez co impreza jest największym i najważniejszym sprawdzianem krajoznawczym dla młodzieży. Stanowi formę rywalizacji o miano najlepszego młodzieżowego trzyosobowego zespołu turystyczno-krajoznawczego w danej kategorii szkół.

Celem Turnieju jest poznanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku po nauce, propagowanie kultury wycieczkowania, rozwijanie sprawności fizycznej oraz sprawdzenie wiedzy i umiejętności turystycznych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą krajoznawczą o całej Polsce, znać historię turystyki, regulaminy odznak turystycznych, przepisy ruchu drogowego i zasady udzielania pierwszej pomocy oraz umieć rozwiązywać zadania topograficzne. Były też liczne konkurencje praktyczne, np. turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód, planowanie wycieczki turystycznej, rozpoznawanie zabytków, piosenka turystyczna czy praktyczne udzielanie pierwszej pomocy. – Mnogość i różnorodność konkurencji sprawia, że turniej ten uznawany jest za najtrudniejszy w Polsce, taką nieoficjalną olimpiadę turystyczno-krajoznawczą. Całoroczna praca w ramach naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 podporządkowana jest przygotowaniom uczniów do niego – powiedział Robert Mazurek.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego