Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Krasnale z Filii nr 1 w Spomleku

DSC 0059 czerwca br. grupa I Krasnale z Fili nr I zwiedziła jedną z największych w Polsce firm mleczarskich Spomlek. Zwiedzającymi zakład przedszkolakami zaopiekowała się pani Alicja Koczkodaj, pan Bernard i pani Barbara Krupa.

Pani Ala bardzo ciekawie i z wielkim zaangażowaniem przedstawiła organizację i cykl technologiczny produkcji. Uczestnicy wycieczki musieli dostosować się do wymagań sanitarnych zakładu i założyć odzież ochronną. Dzieci miały możliwość prześledzenia poszczególnych etapów produkcji znanych na całym świecie serów, od momentu dostarczenia mleka do mleczarni aż po produkt finalny. Poznały pracę pań laborantek i głównego serowara. Była to też okazja do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury spożycia serów. Przedszkolaki dowiedziały się również o nieznanych im gatunkach i smakach poprzez bezpośrednią degustację wybranych gatunków sera. Zmęczeni ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Spomleku za ciekawą wycieczkę i wyrozumiałość.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego