Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Brzęcząca niespodzianka w Przedszkolu Miejskim Filii nr 1

DSC 003W dniu 8 czerwca br. w Przedszkolu Miejskim Filia nr 1, gościł Pan Jan Piekutowski, który przybliżył dzieciom tajniki swojego zawodu, a mianowicie profesji pszczelarza.

Dzieci z wypiekami na twarzy oczekiwały wizyty. Zastanawiały się, jak będzie wyglądać spotkanie z pszczołami. Pan Jan przygotował specjalny ul, w którym zamknięte były pszczoły. Każdy przedszkolak mógł bezpiecznie obserwować życie roju. Pszczelarz bardzo ciekawie i zajmująco opowiadał o trybie życia pszczół. Przedstawił w krótkich słowach swoją pasiekę, barwnie nawiązał do historii pszczelarstwa w Polsce, a w szczególności do osób zajmujących się „latającym miodem”. Dzieci dowiedziały się, że rój składa się z królowej, robotnic i trutni. Starał się opowiedzieć o produktach wytwarzanych przez pszczoły oraz na czym polega jego zawód. Zaprezentował dzieciom swój roboczy strój oraz narzędzia jakie są mu potrzebne do pracy. Przekonywał, że warto jeść miód i produkty pszczele, a na koniec poczęstował dzieci swoimi wyrobami. Degustacja różnych miodów bardzo się podobała.

Przedszkolaki i pracownicy Przedszkola Miejskiego Filii nr 1 serdecznie dziękują Panu Janowi Piekutowskiemu za wizytę.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego