Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

„Pomagajmy sobie wzajemnie”

DSC 0070W piątkowe popołudnie 9 czerwca, w parku miejskim odbył się Festyn Rodzinny pt. „Pomagajmy sobie wzajemnie” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Jak wyjaśniają koordynatorki akcji, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1: Mirosława Maciejewska i Jolanta Szyma, impreza ma charakter charytatywny i zorganizowano ją aby pomóc rodzinie uczennicy klasy trzeciej, poszkodowanej w pożarze domu.

- Zachęcamy wszystkich do czynnego włączenia się w nasza zbiórkę. Zachęcamy też do odwiedzenia naszych stoisk z własnoręcznie wykonaną biżuterią, oryginalnymi widokówkami, książkami. Zapraszamy do kawiarenki z pysznymi domowymi ciastami. Wszystkie datki zebrane do puszek Caritasu przekażemy potrzebującej rodzinie – mówiły organizatorki.

Głos zabrał także burmistrz Jerzy Rębek, który również brał czynny udział w licytacjach. - Cieszę się, że tak wielu z nas tutaj się zgromadziło. To znak, że nie jesteśmy obojętni i wyrażamy chęć pomocy innym. Pomagajmy, to nie wiele kosztuje – mówił burmistrz.

Na scenie jak i poza nią działo się naprawdę dużo. Oprócz licytacji, mogliśmy podziwiać występy uczniów klasy drugiej w przedstawieniu „Zaczarowanym pociągiem w świat”. Wystąpiły także grupy taneczne, radzyńska grupa Karate, dziecięca grupa baletowa, uczniowie ze Szkoły Muzycznej zaś przerwy wypełniał swoją muzyką zespół Relax.

Przedmioty do licytacji przekazali: Regina Szczepaniuk, Anna Nieznajek, Danuta i Bogdan Mierzwińscy, Marta i Dariusz Niewęgłowscy, Ilona i Łukasz Niewęgłowscy, Anna i Marek Juszczukowie, Renata Bąbol, Anna i Stanisław Pokora, Łukasz Rębek, Janusz Wlizło, Arkadiusz Kulpa, Zofia i Marek Leszczyńscy oraz Iwona Pawelec Burczaniuk.

Darczyńcom oraz tym, którzy wsparli akcję, w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego