Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Tłumy na projekcjach filmowych. Kino ruszyło!

01Po kilkuletniej przerwie ruszyło radzyńskie kino. Na trzech seansach ( "Balerina" dla dzieci oraz dwukrotna projekcja "Sztuki kochania") sala była wypełniona po brzegi, na "Balerinę" zabrakło biletów. Również w tygodniu nie zabrakło chętnych –  na obsypanym oskarami filmie "La La Land" również był prawie komplet widzów.

Niejednej osobie stojącej w długiej kolejce przed kasą zakręciła się łezka w oku – bo przypomniał sobie czasy młodości, gdy do "Jelonka" waliły tłumy. Po kilku latach posuchy, gdy nie było chętnych na oglądane filmów w radzyńskim kinie, zostało ono zamknięte. Jednak od dwóch lat mieszkańcy upominali się o otwarcie kina w naszym mieście, tym bardziej, że oglądanie filmów na wielkim ekranie przeżywa renesans, wielu radzynian, aby obejrzeć nowości filmowe, wyjeżdżało do Łukowa czy Lublina. Wieki ekran, trójwymiarowość, przestrzenny dźwięk – dają takie wrażenia, jakich nie doświadczymy w domu, gdzie wiele spraw nas rozprasza, a już szczególnie reklamy... Na razie ROK nie ma własnego projektora, trwają przygotowania do generalnego remontu Oranżerii.

- Cały sprzęt jak i wyświetlanie jest obsługiwane przez firmę zewnętrzną z Lublina. Zasady współpracy z firmą są bardzo proste, wynajmuje od nas salę oraz obsługuje całość. Obecnie nie dokładamy do tego ani złotówki. O ile kino w Radzyniu się sprawdzi, będziemy partycypować w kosztach, dokładając się do zakupu specjalnego ekranu, na którym będzie możliwość wyświetlania filmów w jakości 3D – wyjaśnia dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury Paweł Żochowski.

Według zapowiedzi firmy, która podjęła się tego przedsięwzięcia, mieszkańcy Radzynia będą mogli obejrzeć bez żadnego opóźnienia filmy, które wchodzą na ekrany, a także jest szansa na premiery.

Co będzie dalej z tak dobrze rozpoczętą działalnością kina?

Zależy to w dużej mierze od zainteresowania radzynian i - miejmy nadzieję - mieszkańców okolicznych miejscowości. Jeśli będzie frekwencja na seansach – będzie ciąg dalszy tworzenia kina. Sam projektor, wymiana nagłośnienia kinowego, nowy ekran 3D, pomijając inne aspekty, to koszt blisko 600 tysięcy złotych. - Jeśli będzie zainteresowanie, to obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby kino na stałe zagościło w naszym mieście. Obecne rozwiązanie pozwoli nam zorientować się w temacie i podjąć ewentualne dalsze kroki. Czekamy także na informację z Ministerstwa Kultury na temat naszego wniosku o dofinansowanie wymiany foteli. Jeśli je dostaniemy, to jeszcze w tym roku zechcemy wymienić je na nowe – wyjaśnia P. Żochowski.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego