Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

V Ogólnopolskie Mistrzostwa w Podciąganiu na Drążku

razemKrew, pot i łzy towarzyszyły V Ogólnopolskim Mistrzostwom w Podciąganiu na Drążku o puchar burmistrza Radzynia Podlaskiego, które odbyły się w niedzielę 25 czerwca na Placu Wolności. Uczestnicy jak i pogoda nie zawiedli organizatorów, którymi niezmiennie byli: siłacze z radzyńskiej grupy Streetworkout obecnie Strength Workout Poland: Łukasz Wołodko, Michał Wołodko, Mateusz Grabowiec oraz Form Fitness Radzyń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pogoda oraz frekwencja dopisała. Tradycyjnie już w licznym gronie przybyli zawodnicy z Biłgoraja, Lublina a nawet drugiego końca Polski ale nie zabrakło także reprezentantów z Radzynia Podlaskiego.

W konkurencji podciągania na drążku wystartowało 28 zawodników w tym 2 panie. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od 5 podciągnięć wykonując w kolejnych seriach o 1 powtórzenie więcej. Ostatecznie w zawodach zwyciężył Jakub Nawrot z Lublina, który łącznie w radzyńskich zawodach wygrał już 3 razy!

Jak wyjaśnia organizator imprezy Łukasz Wołodko, w tym roku poziom był zdecydowanie wyższy. - Ten rok to miłe zaskoczenie dla nas co do formy zawodników, którzy wykonywali 19 serii. Zwycięzca Jakub Nawrot wykonał łącznie 254 podciągnięcia! To świetny wynik. Uczestnictwo tylu zawodników i tak licznie zebrana widownia stają się motorem do organizowania tego typu wydarzenia, co obiecujemy czynić – wyjaśnia.

Kolejne miejsca w rywalizacji na drążku zajęli zawodnicy z Biłgoraja - Dominik Paluch oraz brat Szymon Paluch, którzy zakończyli rywalizację po 18 etapie wykonując kolejno 242 i 241 podciągnięć. Na uwagę zasługują również Magdalena Małek z Biłgoraja, która zwyciężyła w kategorii kobiet wykonując 13 serii z łącznym wynikiem ponad 150 powtórzeń oraz Łukasz Milczuk, także z Biłgoraja, który postanowił pierwsze etapy podciągać się z dodatkowym ciężarem przy pasie 40kg!

Oprócz podciągania na drążku, odbyły się także 2 dodatkowe konkurencje: przysiady kobiet w kamizelce 20 kg oraz pompki. W konkurencji przysiadów padły kosmiczne wyniki. Na podium stanęły 3 zawodniczki z Radzynia Podlaskiego. Zwyciężyła Weronika Panasz z wynikiem 660 przysiadów! 2 miejsce przypadło ubiegłorocznej zwyciężczyni Sylwii Zielant 545 przysiadów, natomiast 3 miejsce zajęła Weronika Purgał z wynikiem 503 przysiady.

W ostatniej konkurencji wzięło udział ponad 20 zawodników. W półfinale zawodnicy wykonali ponad 120 pompek a w samym finale do tego wyniku dołożyli jeszcze 100. Ostatecznie pierwsze 2 miejsca przypadły zawodnikom z Biłgoraja: Mateuszowi Obszyńskiemu oraz Łukaszowi Milczukowi. 3 miejsce wywalczył zawodnik z Radzynia Podlaskiego Piotr Pogorzelski.
Na zakończenie zawodnicy dali pokaz Street Workout oraz odebrali nagrody i puchary z rąk organizatorów oraz burmistrza Jerzego Rębka.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego